Akcesoria biegowe

Stanik dla biegaczki – jak wybrać?

Kobiety na ogół przywiązują większą uwagę co do wyglądu. W przypadku biegaczek znaczenie mają nie tylko walory estetyczne stroju, ale także i czynniki praktyczne. Biegające kobiety powinny więc zwrócić szczególną uwagę co do wyboru stanika, w którym będą biegać.

Jakie znaczenie ma stanik u biegaczek?

Odpowiedni stanik sprawi, że bieg będzie przyjemniejszy i bezbolesny. Kobiety są bowiem narażone na liczne otarcia w okolicach piersi, podczas biegania. Dlatego też stanik biegaczki powinien odpowiednio utrzymać oraz usztywnić biust, tak by zminimalizować jego wstrząsy i przeciążenie.

Choć kobiety pocą się mniej od mężczyzn, to dobry stanik biegowy także powinien być przewiewny, aby umożliwić swobodną cyrkulację powietrza. Taki stanik powinien więc być stworzony z odpowiedniego materiału.

Wybór odpowiedniego materiału biustonosza to połowa sukcesu. Podobnie jak w przypadku butów, również przy wyborze stanika trzeba skupić uwagę na jego odpowiednim rozmiarze. Warto zauważyć, że rozmiar na metce staników biegowych może być nieco inny niż tych noszonych, na co dzień. Dlatego też najlepiej jest dokładnie przymierzyć stanik, przed jego zakupem. Po jego założeniu powinno się wykonać kilka ruchów takich jak podskok, czy też przysiad, aby sprawdzić, jak dany stanik przylega do piersi w czasie ruchu.